Rekreacja zimowa

Rękawice snowboardowe dla wymagających

20 sty , 2018  

Wypad na stok wiąże się z niemałą inwestycją nie tylko w specjalistyczną odzież, ale również akcesoria. Warto pamiętać, że są to produkty, na których nie warto oszczędzać. Źle dopasowane nie tylko zmniejszają komfort użytkowania, ale również narażają zdrowie użytkownika. Rękawice snowboardowe powinny być wykonane z solidnych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Dobrze dopasowany model powinien posłużyć znacznie dłużej, niż przez jeden sezon. rękawice snowboardowe

Skórzane rękawice na snowboard

Największym zainteresowaniem cieszą się rękawice wykonane tkanin syntetycznych. Ich właściwości są bardzo dobre, więc nawet najbardziej wymagające osoby będą zadowolone. Często stosuje się dodatkowe skórzane wzmocnienia w okolicach narażonych na intensywne ścieranie. Rękawice wykonane całe ze skóry znakomicie sprawdzą się nawet w najcięższych warunkach. Chronią nie tylko przed wiatrem i niską temperaturą, ale są również wodoodporne. Dostępne są specjalistyczne preparaty, które zwiększają trwałość produktów skórzanych.

Lekkie i ciepłe

Poszukując idealnego ocieplenia, warto zwrócić uwagę na Thinsulate. Są to ocieplenia wykonane z bardzo cienkich włókien, dzięki czemu wyróżniają się niezwykle niską wagą. Ponadto posiadają znakomite właściwości izolacyjne. Chronią przed niską temperaturą, a także wilgocią. Alternatywą jest ocieplenie Primaloft. Posiada ono bardzo dobre parametry, jednak ma znacznie większą wagę.

Sprawdź ofertę rękawic na snowboard w sklepie Asport.pl

Rekreacja zimowa

Bezpieczne sanki dla niemowląt

7 sie , 2017  

Śnieg i zimowe szaleństwa nie są zarezerwowane tylko dla kilkuletnich dzieci. Na sanki można zabrać także potrafiące już siedzieć maluchy – wystarczy zapewnić im wygodne i bezpieczne pojazdy.

Sanki dla najmniejszych dzieci

Kupując pierwsze sanki, rodzicom zależy przede wszystkim na tym, by ich dzieciom nic się nie stało. Jest to jak najbardziej możliwe założenie dzięki dostępności sanek dla niemowląt np. w sklepie Asport.pl. Wybierając takie śnieżne pojazdy dla najmłodszych trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy:
– opływowy kształt (szczególnie kantów),
– model wytrzymały (dobrej jakości, i z certyfikatami),
– mocno zabudowane oparcie (najlepiej wyłożone materiałem),
– wygodne i szerokie siedzisko,
– pasy bezpieczeństwa (by bezpiecznie przypiąć dziecko, które nie będzie miało możliwości wysunąć się z ciągniętych sanek),
– wygodny i antypoślizgowy uchwyt.
Warto także pomyśleć o zakupienia dla dziecka ochronnego kasku.

Zalety sanek

Świetna zabawa – dziecko może być ciągane po śniegu, a zapięte pasami będzie mogło zjechać z małych śnieżnych górek. Do tego, nie trzeba się także martwić, że zakup sanek dla niemowląt będzie krótkotrwałą inwestycją. Można bowiem kupić sanki „rosnące” razem z maluchem. Wykonane są one najczęściej z metalu oraz drewna. Całość polega na tym, że posiadają one prowadnice, których długość można regulować, a także elementy zabudowania, które można odczepić, gdy dziecko będzie już starsze.