Offtopic

Co obejmuje oferta Bielbet?

29 kwi , 2022  

Kanalizacja deszczowa – może kojarzyć się z zadaniem, które znajduje się na liście zadań wymienionych w remontowych planach jakiegoś lokalnego samorządu. A jednak absolutnie każdy chodnik, podjazd czy nawet taras, zasługuje na ochronę przed potokami deszczówki. To znaczy, że również właściciel prywatnej posesji może bez obaw zainwestować w odpowiedni dla niego (i jego działki) system odwodnień. A skuteczne rozwiązania dla problemów związanych z nadmiarem wody deszczowej, płynącej przez utwardzony teren, na polskim rynku konsumenckim ma firma Bielbet.

Oferta Bielbet – dla każdego, kto chce pożegnać deszczówkę

Jak wpłynąć na deszczówkę, żeby opuściła poziom gruntu? Co prawda może być odporna na słowne perswazje, ale z całą pewnością ulegnie, gdy tylko napotka na swojej drodze ażurową kratkę i trafi do rozciągającej się pod nią pustej przestrzeni. Właśnie tak w praktyce zadziała korytko, umieszczone tuż pod poziomem gruntu i drenujące teren zalewany przez wodę deszczową. Tego rodzaju korytka żłobi się w mocnych materiałach budowlanych – takich, które dobrze znoszą obciążenia, wpływ czynników atmosferycznych i wielu substancji, które mogłyby przypadkiem dostać się do ich wnętrza. Smukłym korytkom mogą towarzyszyć studzienki o bryle prostopadłościanu, które są zdolne połączyć dwa korytka spotykające się pod kątem prostym i tym samym poprowadzić wodę w nowym kierunku.

Podstawowym tworzywem dla wszystkich tych elementów budowlanych jest beton, jednak biorąc pod uwagę potrzeby niektórych lokalizacji i użytkowników, postanowiono wykorzystać nowe osiągnięcia chemii organicznej. Tam, gdzie beton musi znieść wyjątkowo duże obciążenia, na przykład takie jak kołujący samolot, wspomaga go mieszanka żywic syntetycznych, która czyni z niego maksymalnie wytrzymały polimerobeton. Z kolei tam, gdzie odwadniany teren musi udźwignąć tylko jeden samochód osobowy i ciężar kilku osób chodzących pieszo czy jeżdżących na rowerach, z powodzeniem wystarczą odwodnienia stworzone w całości z materiałów syntetycznych, czyli po prostu z lekkiego i łatwego w montażu plastiku.

Od klasy A15 do E600 – tak prezentuje się rozpiętość oferty, jaką ma dla swoich klientów firma Bielbet. W tym asortymencie mieszczą się różnorodne korytka odwodnieniowe, dostosowane do potrzeb wielu rozmaitych przestrzeni oraz oczekiwań ich właścicieli albo zarządców. Mogą się tu swobodnie rozglądać inwestorzy budowlani, właściciele składów, brukarze, a także wspomniani klienci indywidualni, poszukujący sprytnych rozwiązań konkretnych problemów z podtopieniami na posesjach. Przez 22 lata swojej działalności, firma Bielbet wypracowała sobie imponujące spektrum produktów i zdołała zainteresować nimi zagraniczne rynki konsumenckie. Oferta Bielbet, obejmująca korytka, studzienki i wycieraczki, tworzące skuteczne systemy kanalizacji deszczowej, trafia do odbiorców z Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, a nawet Norwegii. To duże zainteresowanie sprawia, że asortyment firmy stale się powiększa – bo marka chce odpowiadać jak najbardziej precyzyjnie na rozmaite oczekiwania swoich różnorodnych klientów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.bielbet.pl/oferta/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *