Offtopic

Koła i zestawy kołowe – pomocnicy na miarę nowych czasów

4 paź , 2021  

Jeden z przełomów w historii techniki wiąże się z tym, że uświadomiono sobie jak pożytecznie można wykorzystać części, którym nada się okrągły kształt. W tej sytuacji łatwo skoncentrować uwagę na samym kole, rozumianym jako figura geometryczna. Rzeczywiście to był kluczowy element tego odkrycia, który pozwolił wynalazcom na snucie i rozwijanie kolejnych genialnych pomysłów. Jednak od odkrycia kształtu koła do wykorzystania jego potencjalnych możliwości była jeszcze niemała droga. Ta, którą pokonano, opracowując elementy umożliwiające kołu wykonywanie jego pożytecznej pracy.

Zestawy kołowe, czyli jak ruszyć z miejsca

Pierwsze koła, które pomogły skonstruować pierwsze pojazdy, przypominały te które obecnie można jeszcze odnaleźć na przykład w prostych pojazdach szynowych czy niektórych wózkach. Były to koła tarczowe, działające dzięki temu, że były osadzane na wspólnej osi i wokół niej się obracały – w ten sposób wprawiając w ruch cały pojazd. Oczywiście dalszy rozwój myśli technicznej przyniósł nowe rozwiązania – na podstawie doświadczeń z dotychczas stosowanymi kołami i w odpowiedzi na nowe wyzwania czy potrzeby, opracowywano kolejne metody zastosowania kół w pojazdach i urządzeniach.

Obecnie zestawy kołowe do rusztowań to komplety różnych części, które dzięki wspólnej, zgodnej pracy, wprawiają samo koło w ruch i pomagają mu go utrzymać. Gdy mowa na przykład o pojazdach z jakimś napędem, wówczas do zestawu kołowego będą wliczane na przykład koła zębate, które obracają się dzięki pracy silnika – i przekazują tę energię dalej. Natomiast jeśli mowa o niedużych kołach i kółeczkach, które są montowane do różnego rodzaju sprzętów i akcesoriów potrzebnych w pracy i w domu, wówczas na konsumentów również czekają zestawy kołowe – rozumiane jako komplety części, dzięki którym konkretne kółko może stać się częścią jakiejś większej konstrukcji.

Każde kółko, chociaż niewątpliwie najważniejsze w zestawie kołowym, musi być jednocześnie wspierane przez dopasowane do niego elementy. Musi być osadzone w obudowie, która może pomagać mu trzymać prosty tor jazdy albo wręcz przeciwnie – pozwalać na dodatkowe obroty, czyli obieranie dowolnego kierunku w każdym momencie. Jeśli mowa o kołach, które mają pomóc wykończyć rusztowanie i zwiększyć jego funkcjonalność, wówczas w zestawie kołowym będzie też specjalny trzpień, który pomoże połączyć wszystkie części w spójną całość. Postęp techniczny to tak naprawdę ciągłe rozwijanie nabytej wiedzy o samych kołach i o ich możliwościach – i opracowywanie nowych zestawów kołowych.

Offtopic

Producent odwodnień liniowych na Śląsku – co ma w zanadrzu?

13 wrz , 2021  

Systemy odwodnień – to wszystko, co składa się na specjalne, podziemne instalacje, które pomogą każdemu właścicielowi albo zarządcy konkretnego terenu rozprawić się z nadmiarem deszczowej wody. W skład takich systemów wchodzą korytka i studzienki, które zaproponują deszczówce drogę odwrotu i zabiorą ją z niegościnnego, utwardzonego gruntu. Ale okazuje się, że podobne pomysły można zastosować także w… łazience.

Producent odwodnień liniowych na Śląsku proponuje

Jak to często bywa, gdy jakiś patent zyska popularność i uznanie, szuka się sposobu na zastosowanie go w podobnych, analogicznych sytuacjach. Tak też było z odwodnieniami liniowymi, które okazały się genialnym sposobem na rozwiązanie kłopotu kałuż na jezdniach i chodnikach. Pomysł, żeby dać wodzie szansę na spłynięcie do podziemnego labiryntu korytek, sprawdził się i na drogach publicznych, i na prywatnych podjazdach. Ale okazuje się, że tę samą ideę można zaprosić także do domowego wnętrza.

Odpływy liniowe można nazwać krewnymi odwodnień liniowych – bo działają na tej samej zasadzie. To taki rodzaj hydraulicznej armatury, który umieszcza się tuż pod podłogą. Takie rozwiązanie pozwala pozbyć się z łazienki tradycyjnych elementów armatury, wanny albo kabiny prysznicowej. W tej sytuacji woda z kranu czy słuchawki prysznicowej spada bezpośrednio na podłogę – ale obecność odpływu gwarantuje, że wszystko szybko spłynie do kanalizacji. To pomysł, który spodoba się miłośnikom technicznych nowinek i nowoczesnych aranżacji wnętrz. To także idealna propozycja dla bardzo małych łazienek, w których tradycyjna armatura po prostu się nie mieści – albo dla osób, które z różnych innych względów nie mogą albo nie chcą korzystać z wanny czy brodzika.

Odpływ liniowy – jak to działa?

Do zamontowania jest tutaj kilka elementów: ruszt, syfon i rynienka. Połączone w jedną konstrukcję, wspólnie postarają się o to, żeby woda z kąpieli powędrowała do odpływu. Oczywiście, w miarę jak takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne, przybywa też rodzajów takiego domowego odwodnienia i dostępnych modeli. Chcąc wdrożyć taką innowację we własnym domu, warto poszukać części wykonanych z tworzyw bardzo dobrej jakości – bo to głównie od nich będzie zależeć jakość odpływu i to, jak długo będzie służył swoją pomocą. Producent odwodnień liniowych na Śląsku, który dał się poznać konsumentom jako źródło profesjonalnych elementów budowlanych, to z pewnością adres, który dobrze sprawdzić podczas poszukiwania swojego pierwszego odpływu liniowego.

Offtopic

Co oferuje współczesna hurtownia makaronów?

18 cze , 2021  

Przepis na makaron to niezbyt skomplikowana receptura – a mimo tego podbiła świat. Z mąki zmieszanej z wodą i dodatkiem jajek, można stworzyć kluski różnych kształtów, rozmiarów, a nawet o rozmaitych właściwościach odżywczych. Na całym świecie nie brakuje smakoszy, którzy uwzględniają makaron w swojej diecie – a z uwagi na jego wspomnianą różnorodność, każdy z takich konsumentów może zainteresować się więcej niż jednym rodzajem takich klusek.

Hurtownia makaronów – czyli gdzie idą kluski po opuszczeniu fabryki

Tradycyjne makarony zyskują ostatnio konkurencję swoich wegańskich kuzynów, tworzonych nie tylko z rzadziej spotykanych rodzajów kasz, ale nawet takich produktów, jak zielony groszek czy czerwona soczewica. Dzięki temu na sklepowych półkach z tymi półproduktami robi się bardziej kolorowo i różnorodnie – przykuwają uwagę bardzo różnych konsumentów i kuszą, żeby spróbować nowych smaków albo urozmaicić obiadowe danie fantazyjnie wyglądającym makaronem.

Jednak nawet największa półka w supermarkeciezawiera zaledwie niewielkiułamek tego, co mieści się w przepastnej hali hurtowni.W takich miejscach przechowywane są ogromne ilości konkretnych produktów, przywiezione tu na przykład z fabrycznych hal, ale obecnie coraz częściej też z niedużych firm, stawiających na propozycje wegańskie i ekologiczne. Teraz charakterystyczne kształty świderków, piór, wstążek czy nitek są już nie tylko beżowe, ale na przykład pomarańczowe albo zielone. Zresztą i w kwestii kształtów pojawiło się sporo innowacji, bo nowoczesne metody produkcji pozwalają na pełną dowolność. Z myślą o dzieciach powstają makarony o bardzo fantazyjnych formach, wśród których literki to dopiero początek możliwości.

Hurtownia makaronów to miejsce, w które trafia cały przegląd propozycji współczesnych producentów. Tu z kolei powinni zgłaszać się właściciele sklepów i sklepików, którzy chcą zaskoczyć swoich klientów albo wręcz przeciwnie – regularnie dostarczać im tych sprawdzonych i ulubionych smaków i kształtów. Gdy makaron opuści halę produkcyjną, może wybronić się swoimi walorami – i właśnie za to płaci skupujący towar hurtownik. Jednocześnie sam staje przed zadaniem zaaranżowania korzystnych dla siebie transakcji – przedstawiając swoje zasoby właścicielom sklepów, dokonuje własnej wyceny makaronu, a często proponuje też promocje, które pomogą zasilić magazyn sklepu w sporą porcję obiecujących półproduktów. Dystrybutor zadba też o to, żeby wszystko na czas i w dobrej formie dotarło do wskazanego marketu.

Offtopic

Automatyczna synchronizacja stanów w Allegro – poznaj nowe możliwości ErpBox!

18 cze , 2020  

ErpBox to platforma, która nieustannie się rozwija, wprowadzając w zakres swoich możliwości nowe, użyteczne funkcje w celu dalszego usprawnienia działania sklepów internetowych, które z niej korzystają. Jedną z najbardziej istotnych z tych aktualizacji jest automatyczna synchronizacja stanów w Allegro. Na czym dokładnie ona polega, co oferuje oraz komu opłaca się z niej skorzystać? Pora odpowiedzieć sobie na te pytania!

Kiedy warto synchronizować magazyny?

Prowadząc sprzedaż sieciową, optymalnym rozwiązaniem często okazuje się prowadzenie jednoczesnej działalności na wielu z popularnych kanałów, wliczając w to internetowych gigantów takich jak Amazon, Allegro czy eBay. Pozwala to na dostęp do szerszej bazy klientów, lecz wiąże się z pewnymi utrudnieniami, sprowadzającymi się przede wszystkim do problemów z efektywnym zarządzeniem wieloma sklepami jednocześnie. Nie ulega wątpliwości, że automatyczna synchronizacja stanów w Allegro stanowi tu absolutną podstawę – aby uniknąć błędów i nieścisłości, kwesta ta musi być dopięta na ostatni guzik.

Z pomocą przychodzi tu ErpBox, zapewniający szereg wyspecjalizowanych funkcji.

Synchronizacja magazynów Amazon – co zapewni ErpBox?

Obecny zakres możliwości ErpBox w zakresie aktualizacji stanów magazynowych w platformie Amazon to:

 • włączenie aktualizacji stanu magazynowego
 • ułatwienie zarządzania sprzedażą
 • brak ryzyka błędów związanych z ręczną aktualizacją magazynów
 • oszczędność czasu
 • duża kontrola nad faktycznym stanem magazynówconfiguratio

Profesjonalna pomoc w obsłudze eBay a możliwości ErpBox

Platforma eBay także objęta jest możliwościami ErpBox, co pozwala na komfortowe korzystanie z niej wraz z innymi kanałami sprzedaży. Mianowicie, wymienić można tu:

 • łatwe oraz intuicyjne wystawianie aukcji (z uwzględnieniem aukcji wielowariantowych)
 • możliwość utworzenia ustandaryzowanego opisu w ramach szablonu aukcji
 • aktualizację stanu magazynowego
 • przejrzyste i klarowne filtrowanie aukcji
 • automatyczne uzupełnianie podstawowych pól eBay przy pomocy zestawów parametrów
 • możliwość dodawania wielu aukcji jednocześnie
 • synchronizacja aukcji, cen oraz ilości z eBay
 • wybór zdjęć do aukcji z bazy produktów

Automatyczna synchronizacja stanów w Allegro i pozostałych kanałach sprzedaży

ErpBox dopasowany jest do prowadzenia działalności na różnych kanałach, obejmując wszystkie istotne opcje, z których korzystają sieciowi sprzedawcy. W zakres ten zalicza się:

 • Allegro
 • Amazon
 • eBay
 • sklepy internetowe (z uwzględnieniem pełnej integracji)

Warto zaznaczyć, że jest to proces w pełni zautomatyzowany i dostosowany do potrzeb sklepu, obejmując określone odstępy czasu. Jest to rozwiązanie pod wieloma względami innowacyjne, a szczególnie w porównaniu do tego, co proponuje konkurencyjne oprogramowanie.

Szczegóły dotyczące konfiguracji i uruchomienia tej funkcji dostępne są po zalogowaniu na konto ErpBox. Zachęca się do osobistego przetestowania oferowanych opcji, na co pozwolić może 21 dni darmowego korzystania z ErpBox, pozwalające zapoznać się z jego działaniem i podjęcia świadomej decyzji.