Inne ćwiczenia

Jak ćwiczyć z motylkiem?

7 sie , 2014  

Wśród wielu przyrządów do ćwiczeń fitness coraz większym zainteresowaniem cieszy się tak zwany motylek, inaczej agrafka, depander. Jego popularność nie jest bezpodstawna. Przyrząd pozwala w domowym zaciszu, na łonie przyrody bądź w każdym innym miejscu wykonywać proste i jednocześnie niezwykle skuteczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg, ramion, klatki piersiowej czy pleców. Sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, jest tani i nawet początkujący poradzi sobie z jego obsługą.

Wdzięczna nazwa ?motylka? nie wzięła się, oczywiście, znikąd. Przyrząd swoim wygląd przypomina to sympatyczne stworzonko, jest też podobne do agrafki. Depandor jest niczym innym jak lekkim stalowym prętem pokrytym elastycznym materiałem, przyjemną w dotyku antypoślizgową pianką, zabezpieczającą przed wyślizgnięciem się sprzętu z uścisku i chroniącą skórę przed otarciami. Pomimo swojej prostej konstrukcji, motylek jest wielofunkcyjny i można nim wykonywać dość sporą liczbę różnych ćwiczeń. Nie tylko kształtuje sylwetkę, wzmacnia mięśnie, pomaga zmniejszyć tkankę tłuszczową w takich newralgicznych miejscach ciała jak uda, brzuch, pośladki, poprawia kondycję fizyczną, wspomaga proces odchudzania, ale również relaksuje ciało.

Jeśli chcemy przy użyciu motylka wzmocnić wewnętrzne mięśnie nóg, siadamy na brzegu krzesła, fotela lub innego siedziska, uginamy nogi tak, aby pomiędzy udem a kolanem był kąt 90°, stawiamy całe stopy na podłodze, a agrafkę wsadzamy między kolana. Przy napiętych mięśniach brzucha i wyprostowanych plecach ściskamy skrzydełka depandora, za każdym razem odsuwając i przyciągając kolana do siebie. Ćwiczenie najlepiej wykonywać w 3 seriach po 20 powtórzeń. Jest ono idealne na ujędrnienie i wyszczuplenie ud. To samo ćwiczenie można również wykonywać w pozycji leżącej. Ważne jest jednak, aby odcinek lędźwiowy był ?przyklejony? do podłoża, to zabezpieczy nas przed jego obciążeniem. Podobny efekt uzyskamy, umiejscawiając motylek z tyłu, w przestrzeni pomiędzy udem a łydką. Ściskamy wówczas agrafkę za pomocą dolnej części nogi.

Chcąc wzmocnić natomiast mięśnie przedramion i klatki piersiowej, ściskamy motylka nad głową, zwracając go do góry. Można również trzymać agrafkę przed i za sobą lub nawet z tyłu, za plecami. Za każdym razem ściskamy mocno przyrząd, napinając przy tym odpowiednie mięśnie.

Wielość możliwych ćwiczeń przy użyciu motylka i ich kombinacji zależy tak naprawdę od nas i od naszej wyobraźni. Aby ćwiczenia przyniosły widoczne rezultaty, należy je wykonywać, podobne jak w przypadku każdej innej aktywności fizycznej, systematycznie. 15-20 minut treningu każdego dnia naprawdę może zdziałać cuda.

Motylki do ćwiczeń możecie znaleźć w jednym ze sportowych sklepów internetowych. Dość bogata i korzystna oferta znajduję się w sklepie sportowym Asport.pl pod adresem:
http://www.asport.pl/k/1020/motylki-do-cwiczen/

, , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *