Inne ćwiczenia

Ćwiczenia na skakance

24 lip , 2014  

Skakanka kojarzy się każdemu z nas z okresem dzieciństwa. Choć jest to zabawa typowo dziewczęca, na pewno każdy mały chłopak przyglądał się jak jego koleżanki spędzają przerwy, skacząc na skakance na szkolnym boisku i wie, jak taka aktywność wygląda. Trening na skakance doskonale wpływa na kształt naszej sylwetki. W dorosłym życiu chętnie sięgają po niego nie tylko panie, ale także i panowie.

Wśród wielu zalet takiej formy ćwiczeń, szczególną uwagę należy zwrócić na trzy elementy. Po pierwsze, skoki na skakance kształtują strukturę ramion, które z wiekiem tracą swoją elastyczność. Po drugie, takie podskoki pomagają w uzyskaniu płaskiego brzucha i pozwalają na szybkie spalanie kalorii. Po trzecie natomiast, trening na skakance ma pozytywny wpływ na mięśnie naszych nóg.
Skakanka potrafi zdziałać cuda, co na pewno potwierdzić mogą osoby, które na stałe wprowadziły ten element do swojego treningu.

Możliwości wykonywania skoków na skakance jest sporo. Najprostszy sposób to wysunięcie jednej nogi do przodu i przeskakiwanie raz na jednej, a raz na drugiej nodze. Można również skakać na skakance mając obie stopy złączone. Technika ta jest jednak nieco trudniejsza. Oba powyższe sposoby są dobre dla osób początkujących.

Wraz ze wzrostem poziomu zaawansowania, można wprowadzić do swojego treningu na skakance nieco trudniejsze kombinacje. Jedną z nich jest naprzemienne wykonywanie skoków w przód i w tył. W trakcie wykonywania tego manewru nasze stopy powinny ściśle do siebie przylegać. Po opanowaniu tej techniki, warto spróbować swoich sił w slalomie. Polega on na wykonywaniu soku w przód po skosie, np. na prawą stronę. Następnie wykonujemy skok na lewą stronę również po skosie. Potem znowu na prawą i powtarzamy cały schemat po raz kolejny.

Dobrym ćwiczeniem na skakance jest również tzw. skok skrzyżny. Ćwiczenie rozpoczynamy od skoku ze złączonymi stopami, a kolejny skok wykonujemy w lekkim rozkroku. Najwyższym stopniem zaawansowania w treningu na skakance jest podciąganie nóg do bioder w trakcie wykonywania skoku. Technika ta wymaga jednak ogromnej wprawy i doskonałej kondycji. Inaczej może skończyć się dla trenującego poważnymi obrażeniami.

Skakanka jest bardzo praktycznym sprzętem. Można jej używać praktycznie wszędzie, niezależnie od tego, czy akurat jesteśmy w domu, czy też przebywamy na wakacjach. Zmieści się do każdego bagażu i przede wszystkim niewiele kosztuje. Warto zdecydować się na trening tego typu, gdyż niewielkim kosztem znacząco poprawimy wygląd sylwetki i nasze samopoczucie. To sprzęt idealny zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Skakanki dla dzieci możecie kupić np tutaj: http://www.asport-junior.pl/k/232/skakanki/

, , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *