Inne ćwiczenia

Okularki do pływania dla dzieci – który model nada się dla malucha?

24 maj , 2020  

Dzieci z reguły uwielbiają chodzić na basen, a pływanie jest dla nich czymś naturalnym. Warto wspierać swoje pociechy w tej pasji i zapewnić im wyposażenie, w którym będą mogły czuć się komfortowe i swobodnie, rozwijając swoje pływackie umiejętności i świetnie się przy tym bawiąc. Jednym z najważniejszych akcesoriów, jakie składa się na basenowe wyposażenie, są okulary do pływania dla dzieci.

Na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów. Wybór jest jednak stosunkowo trudny, szczególnie jeśli pod uwagę weźmie się fakt, że dzieci wymagają jeszcze wyższej jakości wyposażenia niż dorośli. Należy podkreślić, że akcesoria przeznaczone dla najmłodszych to coś więcej niż standardowy sprzęt w nieco mniejszych rozmiarach. Dzieci są delikatniejsze, dlatego należy stosować łagodniejsze dla skóry materiały. Trzeba wziąć pod uwagę również fakt, że dzieci szybko rosną, dlatego w akcesoriach dla nich przeznaczonych ceni się szersze opcje regulacji.

Jakie okularki do pływania dla dzieci sprzedają się najlepiej?

Podczas zakupów warto wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko funkcjonalność. Okularki do pływania dla dzieci muszą wyróżniać się także interesującym wyglądem, aby przyciągnąć uwagę malucha. W tym celu zazwyczaj stosuje się licencjonowane wizerunki bohaterów z bajek, często można spotkać się także z uniwersalnymi, kolorowymi wzorkami.

O ile w samych ozdobach nie ma nic złego, to trzeba pamiętać o tym, aby nie utrudniały one korzystania z danego akcesorium. Często słyszy się o przypadkach, gdzie zbędne, plastikowe dodatki ograniczają funkcjonalność wybranych okularków. Jeśli dziecko na basenie jest dość aktywne i ruchliwe, takich produktów należy unikać, gdyż stanowią jedynie niewygodne utrudnienie.

Czy jakość okularków dla dzieci jest istotna?

Wielu rodziców zakłada, że skoro ich pociechy i tak wyrosną z wybranych okularków już po kilku latach, nie ma sensu inwestować w sprzęt z górnej półki. Prawda jest jednak taka, że jeśli na basen uczęszcza się regularnie, naprawdę warto postawić na okularki do pływania dla dzieci od znanego producenta, gdyż stanowią one gwarancję komfortu dla dziecka, co powinno stanowić priorytet. Poza tym, jak już wspomniano, modele przystosowane do najmłodszych wyposażone są w szereg specjalnych regulacji, które pozwalają lepiej dopasować je do głowy malucha wraz z jego wzrostem.

Okularki do pływania dla dzieci (zobacz: https://www.asport.pl/k/151/okulary-do-plywania-dla-dzieci/) mają bardzo duży wpływ na ich wrażenia z kąpieliska, nie powinno się zatem bagatelizować ich wyboru! Dobrze zakupiony produkt z pewnością zostanie przez malca doceniony.

Inne ćwiczenia

Jak ćwiczyć z motylkiem?

7 sie , 2014  

Wśród wielu przyrządów do ćwiczeń fitness coraz większym zainteresowaniem cieszy się tak zwany motylek, inaczej agrafka, depander. Jego popularność nie jest bezpodstawna. Przyrząd pozwala w domowym zaciszu, na łonie przyrody bądź w każdym innym miejscu wykonywać proste i jednocześnie niezwykle skuteczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg, ramion, klatki piersiowej czy pleców. Sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, jest tani i nawet początkujący poradzi sobie z jego obsługą.

Wdzięczna nazwa ?motylka? nie wzięła się, oczywiście, znikąd. Przyrząd swoim wygląd przypomina to sympatyczne stworzonko, jest też podobne do agrafki. Depandor jest niczym innym jak lekkim stalowym prętem pokrytym elastycznym materiałem, przyjemną w dotyku antypoślizgową pianką, zabezpieczającą przed wyślizgnięciem się sprzętu z uścisku i chroniącą skórę przed otarciami. Pomimo swojej prostej konstrukcji, motylek jest wielofunkcyjny i można nim wykonywać dość sporą liczbę różnych ćwiczeń. Nie tylko kształtuje sylwetkę, wzmacnia mięśnie, pomaga zmniejszyć tkankę tłuszczową w takich newralgicznych miejscach ciała jak uda, brzuch, pośladki, poprawia kondycję fizyczną, wspomaga proces odchudzania, ale również relaksuje ciało. Więcej…

, , , , , , ,

Inne ćwiczenia

Ćwiczenia na skakance

24 lip , 2014  

Skakanka kojarzy się każdemu z nas z okresem dzieciństwa. Choć jest to zabawa typowo dziewczęca, na pewno każdy mały chłopak przyglądał się jak jego koleżanki spędzają przerwy, skacząc na skakance na szkolnym boisku i wie, jak taka aktywność wygląda. Trening na skakance doskonale wpływa na kształt naszej sylwetki. W dorosłym życiu chętnie sięgają po niego nie tylko panie, ale także i panowie. Więcej…

, , , , , , ,

Inne ćwiczenia

Jakie ćwiczenia wykonywać na drążku do podciągania?

1 lip , 2014  

Drążek do podciągania się jest niedrogim sprzętem do ćwiczeń, sprawdza się równie dobrze w warunkach domowych, co na siłowni. Wykonywane przy jego użyciu ćwiczenia, popularne przede wszystkim wśród mężczyzn, pomagają wzmocnić mięśnie ramion, pleców, a nawet brzucha.

Prawidłowe podciąganie się na drążku umożliwia wyrzeźbić szerokie plecy, w charakterystyczną literę V, zwiększyć siłę i wytrzymałość nie tylko mięśni grzbietu, pleców  i ramion, ale całego ciała. Więcej…

, , ,