Deskorolka

Jak zachęcić nastolatka do ruchu na świeżym powietrzu?

24 gru , 2017  

W dobie internetu, komputerów i smartfonów niezwykle trudnym zajęciem jest zachęcenie nastolatków do wyjścia na zewnątrz i ruchu na świeżym powietrzu. Należy znaleźć takie zajęcie, które nie znudzi młodej osoby i będzie w stanie silnie zaangażować ją w daną czynność. Warto zwrócić uwagę na przedmioty, które mogą zachęcić młodzież to spróbowania czegoś nowego. Poniżej kilka propozycji na „aktywizację” młodych osób.

deskorolki

Łyżworolki

To świetny pomysł na rekreację. Właściwie każdy potrafi na nich jeździć, a jeśli nie to bardzo szybko można nauczyć się pierwszych kroków. Wystarczy komplet ochraniaczy i odrobina samozaparcia. Za dobrą parę łyżworolek trzeba zapłacić około 300 złotych.

Deskorolka

Młodzi fani kultury hip hopu z pewnością ucieszą się z prezentu jakim jest deskorolka. To z pewnością zachęci każdego amatora mocnych wrażeń do nowych aktywności. W dużych miastach można skorzystać z doskonale rozplanowanych skate parków. Na deskorolce można także pojeździć spokojnie po parku.

Longboard

To niezwykle modna obecnie odmiana deskorolki, która nie tylko kusi młode osoby, ale także dorosłych w wieku od 20 do 40 lat. Kojarzy się trochę bardziej z jazdą na snowboardzie czy surfingiem. Deska jest dosyć długa i szeroka, dzięki czemu jazda jest łatwiejsza i bardziej stabilna. Każdy nastolatek chętnie skusi się na przejażdżkę. Za longboard w sieciowym sklepie sportowym Asport należy zapłacić około 160 złotych.