Ćwiczenia z kijami trekkingowymi

Systemy amortyzacji w kijkach trekkingowych

7 lis , 2017  

Jeżeli chodzi o profesjonalne kije trekkingowe, to w dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim pewny i wygodny uchwyt. Producenci aby przyciągnąć nowych klientów coraz częściej oferują „coś ekstra” do swoich produktów. Mowa tutaj oczywiście o nowoczesnych systemach amortyzacyjnych, które w ostatnim czasie robią bardzo dużą furorę i coraz więcej osób zwraca na nie uwagę.

 

Po co są systemy amortyzacyjne?

Nowoczesne systemy amortyzacyjne w kijkach trekkingowych najprościej rzecz mówiąc mają odciążyć nadgarstki i przede wszystkim znacząco podnieść komfort użytkowania samych kijków. Pamiętać należy jednak o tym, że systemy amortyzacji wiążą się nie tylko z wzrostem ceny kijków, ale również z znaczącym wzrostem ich wagi. Systemy amortyzacji nie są elementami absolutnie niezbędnymi, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem. Jeśli wciąż występują problemy z wyborem, można skonsultować się ze specjalistami ze sklepu Asport.pl

 

Kije trekkingowe z linką

Na półkach sklepowych można znaleźć także profesjonalne kijki z linką. Systemy te pozwalają na znaczące odchudzenie kijków i co najważniejsze umożliwiają również szybkie ich składanie. Specjalna dźwignia znajdująca się przeważnie w górnej części i połączona jest z linką której głównym zadaniem jest zespolenie ze sobą poszczególnych elementów. Jest to najlepsza propozycja dla tych osób, które uprawiają trail running. Pamiętać należy jednak o tym, że trwałość takiego sprzętu w dużej mierze zależy od wytrzymałości linki. Godne polecenia są te modele, które mają zabezpieczone linki za pomocą przezroczystej gumki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *