Ćwiczenia ogólne

Rola i znaczenie wałka do ćwiczeń

27 wrz , 2017  

Wałek do masażu służy do wykonywania wielu rozmaitych czynności. Może bowiem zostać wykorzystany jako jedno z narzędzi podczas ćwiczeń albo jako przyrząd do masażu po skończonym intensywnym treningu, kiedy to wszystkie mięśnie są obolałe i zmęczone. To jednak nie jedyne metody, w jakich można wykorzystać wałek.

 

Czym jest wałek do ćwiczeń?

Wałek do ćwiczeń (sprawdź ofertę Asport.pl) to zazwyczaj większych rozmiarów przyrząd sportowy. Wykonany jest on z wytrzymałej, syntetycznej pianki i najczęściej ma formę podłużnej rolki, która świetnie wpasowuje się pod plecy albo inne części ciała. Roller do masażu, jak inaczej określa się to narzędzie, można dostać w każdym sklepie sportowym, a także w specjalistycznym sklepie rehabilitacyjnym.

Rola wałka do ćwiczeń

Fizjoterapeuci polecają przede wszystkim używać wałka po treningu, kiedy to zmęczone mięśnie, które potrzebują regeneracji, należy rozmasować. Zgodnie z ich zaleceniami korzystanie z rollera jest bardzo proste – wałek wystarczy bowiem podłożyć pod mięsień, który wymaga masażu, i wykonywać nim podłużne ruchy rolowania. W ten sposób mięśnie i ścięgna zostają rozmasowane, dzięki czemu się rozluźniają.

Kolejnym zastosowaniem wałka do ćwiczeń jest używanie go podczas treningu. Oprócz dodatkowego masażu podczas wykonywania z nim ćwiczeń, dla przykładu podkładając roller pod plecy, trenowane są mięśnie brzucha, jakie podczas rolowania muszą być napięte. Podobnie dzieje się z każdymi innymi partiami ciała.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *