Ćwiczenia ogólne

Ćwiczenia na rozciąganie klatki piersiowej

10 paź , 2014  

Odpowiednia rozgrzewka decyduje zarówno o jakości, jak i o bezpieczeństwie naszego treningu. Nieprzygotowane do ćwiczeń mięśnie mogą bowiem łatwo odwdzięczyć się nam dokuczliwym bólem. Aby uniknąć tego typu nieprzyjemności, każdy trening poprzedźmy więc właściwym rozciąganiem. Dziś pokażemy Wam jak przeprowadzić ćwiczenia na rozciąganie klatki piersiowej.

Zaczynamy od leżenia przodem na brzuchu. Nogi łączymy ze sobą i prostujemy. Ręce uginamy w łokciach i trzymamy na wysokości barków. Następnie prostujemy obie ręce jednocześnie, a głowę i kręgosłup odchylamy w tył. Ćwiczenie to wykonujemy około dziesięciu razy.

Drugie ćwiczenie będzie początkowo wymagało od nas przyjęcia pionowej postawy ciała. Stajemy więc w szerokim rozkroku i pochylamy się do przodu tak, aby nasze dłonie dobrze przylegały do podłoża. Staramy się opuścić biodra jak najniżej, jednocześnie kręgosłup i głowę wyginamy jak najmocniej do tyłu. W takim ułożeniu wytrzymujemy około piętnastu sekund i wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy około dziesięciu razy.

W ćwiczeniu kolejnym ponownie kładziemy się przodem na podłodze. Nogi natomiast uginamy w kolanach. Dłońmi chwytamy za stopy i jednocześnie przyciągamy do nich głowę. Powtarzamy to ćwiczenie dziesięć razy

Ostatnie ćwiczenie wykonujemy w pozycji stojącej. Dłonie natomiast splatamy za plecami. Łopatki ściągamy mocno w tył i lekko unosimy dłonie do góry. Układ ten wykonujemy około dziesięciu razy.

Wszystkie powyższe ćwiczenia doskonale rozciągają klatkę piersiową. Warto więc wykonywać je przed każdym treningiem siłowym.

, , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *