Ćwiczenia ogólne

Ćwiczenia na równowagę

19 wrz , 2014  

Głównym zadaniem ćwiczeń na równowagę jest poprawa koordynacji ruchowej naszego organizmu. W ćwiczeniach tych udział biorą praktycznie wszystkie partie mięśni. Choć początkowo mogą one nam przysporzyć wielu trudności, szybko jednak zobaczymy efekty ich działania.

Ćwiczenia na równowagę zaczynamy od przyjęcia określonej pozycji ciała. Klękamy na oba kolana i podpieramy się rękami. Prawą rękę wyciągamy do przodu i przenosimy ciężar ciała w stronę prawej ręki. Wytrzymujemy chwilę w takiej pozycji i powracamy do początkowego ułożenia.
Następnie podnosimy do tyłu prawą nogę, starając się jednocześnie cały ciężar ciała skierować właśnie na nią. Po chwili wracamy do pozycji wyjściowej.
W dalszej kolejności przechodzimy do ćwiczeń lewej strony naszego ciała. Podobnie jak w pierwszym ćwiczeniu, do przodu wyciągamy lewą rękę i unosimy ją do góry. Wytrzymujemy moment w takiej pozycji i wracamy do początku. Następnie do góry unosimy lewą nogę. Cały czas pamiętajmy jednak o tym, aby ciężar ciała przenosić na kończynę, którą podnosimy.

Jeżeli wykonanie powyższych układów nie sprawiło nam problemu, możemy przejść do bardziej zaawansowanych wersji tych ćwiczeń, czyli podnoszenia nóg i rąk jednocześnie. Do góry podnosimy więc prawą rękę i lewą nogę. Chwilę wytrzymujemy, a następnie wracamy do pozycji początkowej i do góry unosimy lewą rękę oraz prawą nogę.

W ostatnim ćwiczeniu ręce układamy wzdłuż tułowia i klękamy na dwa kolana. Następnie przechodzimy do klęku na jednym kolanie i powoli podnosimy się do pozycji pionowej, równowagę utrzymując jedynie przy pomocy ramion. Po wykonaniu ćwiczenia wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy to ćwiczenie także na drugą stronę ciała.

Im więcej takich ćwiczeń wykonamy, tym szybciej nasz organizm nabierze równowagi, a każdy ruch stanie się bardziej płynny.
Więcej ćwiczeń na równowagę znajdziecie również pod tym adresem: http://fitness.sport.pl/fitness/1,107701,10059182,Cwiczenia_rownowagi.html

, , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *