Ćwiczenia na wioślarzu

Jak ćwiczyć na wioślarzu?

5 cze , 2014  

Wioślarz to jedno z tych urządzeń, które każdy z nas może mieć w swoim domu. Ćwicząc na nim rozwijamy mięśnie ramion oraz pleców. Taki trening ma również wpływ na kondycję naszych nóg. Zdecydowanie bardziej skupia się on jednak na górnej części naszego ciała. Ćwiczenia na wioślarzu pozwalają bardzo szybko zgubić zbędne kalorie. Dlatego są one szczególnie polecane osobom będącym na diecie. Ponadto, taka forma aktywności doskonale rozluźnia mięśnie karku, pozwalając nam na właściwą regenerację.

Aby jednak takie treningi były przeprowadzone w odpowiedni sposób, należy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Przede wszystkim, jeśli jesteśmy początkującymi użytkownikami tego sprzętu, nasz cykl ćwiczeń nie powinien trwać dłużej niż 5-10 minut dwa razy w tygodniu. Po jakimś czasie, kiedy poczujemy, że nasze mięśnie są już silniejsze, intensywność treningów powinna wzrosnąć. Może to być np. 15-20 minut pięć razy w tygodniu. Przed każdym użyciem wioślarza, musisz wykonać krótką rozgrzewkę. Ochroni Cię ona przed zakwasami lub ewentualnymi kontuzjami.

Siadając na wioślarzu, pamiętaj, aby Twoje plecy były cały czas wyprostowane. Taka postawa sprawia, że mamy więcej siły do wykonywania tego ćwiczenia i jesteśmy mniej narażeni na urazy. Ruchy przyciągania i odpychania powinny być wykonywane bardzo precyzyjnie. Kiedy przyciągasz do siebie drążek, rób to bardzo powoli, a tułów odchyl lekko do tyłu. Odepchnięcia natomiast dokonuje się nogami, przyciągając jednocześnie drążek do klatki piersiowej. Szczególną uwagę należy zwrócić również na ułożenie stóp. W momencie, kiedy nasze nogi są wyprostowane, stopy powinny ściśle przylegać do podłoża. Przy ugiętych nogach natomiast, pięty muszą być uniesione do góry. Ramiona trzymamy luźno, niezbyt wysoko, a nadgarstki kładziemy na płasko.

Stosowanie się do tych zaleceń podczas ćwiczeń powinno zapewnić nam komfort oraz szybko przynieść oczekiwane rezultaty.

, , , ,


Jedna odpowiedź do “Jak ćwiczyć na wioślarzu?”

  1. Janet pisze:

    Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mną?

    Wyszperalam w necie dobry sposób na schudnięcie, wygoglujcie sobie – Jak szybko schudnąć
    Kamidoni zaleca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *