Ćwiczenia na wioślarzu

Ćwiczenia na wioślarzu – jeszcze więcej korzyści!

24 lut , 2016  

Chodzi po prostu o pływanie łódką na sucho – oprócz symulowania tych ruchów, które faktycznie może skutecznie pobudzić Twoją wyobraźnię warto poznać jeszcze inne, naprawdę liczne korzyści wynikające z wykonywania tego ćwiczenia na siłowni tudzież w domowym zaciszu.

W niniejszym artykule zwrócimy na 5 najważniejszych argumentów przemawiających za tym, że…

na wioślarzu warto ćwiczyć!

1. Motywacja? Proszę bardzo!

Jedną z największych zalet treningów wioślarskich jest ta, że z racji ich coraz większej popularności pojawiają się maszyny pozwalające na grupowe wykonywanie ćwiczeń, a jak wiadomo – trening grupowy to nieprzebrane pokłady motywacji. W ten sposób będziesz stale zaangażowany w ten fizyczny reżim – no bo przecież nie możesz być gorszy od innych, prawda?

2. W drodze do większej wydajności

Nie ma lepszej maszyny na siłowni aniżeli wioślarz – dzięki niemu angażujesz do pracy niemalże wszystkie mięśnie, a ponadto robisz to w sposób bezpieczny, bo kontrolowany. Taka dawka treningu cardio to najlepsza droga do wydajności, o jakiej marzysz.

3. I nie martw się o kontuzje, bo…

ćwiczenia na wioślarzu są praktycznie nie związane z jakąkolwiek. Mało tego, że jest tutaj bez inwazyjność, to jeszcze można ćwiczenia na wiosłach wykorzystywać w formie dodatkowej rehabilitacji po różnego rodzaju urazach. W tej kwestii jest zaraz po pływaniu!

4. Chudnij przyjemnie 🙂

Spalisz do 3 razy więcej kalorii niż podczas jazdy na rowerze! Musisz poświęcić tylko pół godzinki na to, by móc się pozbyć ok 375 niechcianych kalorii. Zawdzięczasz to temu, że ruch na wiosłach to ruch oporu działający i do tyłu i do przodu.

5.Dla każdego korzyści z tego!

Nieważne ile masz lat, czy jesteś kobietą czy mężczyzną – każdy może korzystać z profitów wynikających z treningów na wioślarzu! Zatem na co jeszcze czekasz? Do dzieła!

, , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *