Ćwiczenia na stepperze

Jak ćwiczyć na stepperach?

20 mar , 2014  

Spośród wszystkich urządzeń do ćwiczeń w domu, stepper zajmuje chyba najmniej miejsca. Ten niewielki przyrząd doskonale jednak wpływa na kształt naszej sylwetki. Na stepperze możemy ćwiczyć np. podczas oglądania telewizji lub słuchania muzyki. Współczesne wersje tego urządzenia mogą przyjmować różne formy. Mamy więc steppery tradycyjne oraz takie z uchwytami na ręce, które pozwalają ćwiczyć jednocześnie górną partię ciała.

Wykonywanie ćwiczeń na stepperze jest bardzo proste. Stojąc na nim, przyjmujemy wyprostowaną postawę ciała i lekko uginamy nogi. Jednocześnie napinamy również mięśnie brzucha i prostujemy plecy. Następnie wykonujemy naprzemienne ruchy nóg w górę i w dół. Aby uzyskać widoczne efekty potrzeba jest systematyczność oraz odpowiedni czas ćwiczeń.

Trenerzy fitness twierdzą, że optymalnym systemem ćwiczeń jest trening trzy razy w tygodniu, trwający około dwudziestu pięciu minut. Jeżeli nasza kondycja stoi jednak na wyższym poziomie, możemy ćwiczyć co drugi dzień po około czterdzieści minut. Początkującym zaleca się natomiast wolne wykonywanie ruchów. Zanim skorzystamy z tego urządzenia, pamiętajmy o solidnej rozgrzewce. Następnie w wolnym tempie maszerujemy na stepperze przez około piętnaście minut. Po tym czasie możemy lekko przyspieszyć. W ostatnich minutach treningu, należy jednak znów powrócić do wolniejszego tempa, aby organizm mógł się swobodnie wyciszyć.

Stepper stanowi doskonały trening aerobowy. Poprawia pracę układu oddechowego i krążeniowego oraz ogólną kondycję ciała. Jest także polecany osobom pragnącym pozbyć się zbędnych kilogramów. Ponadto, ćwiczenia na tym przyrządzie, znakomicie wpływają na kształt mięśni ud oraz pośladków. Pomagają również pozbyć się cellulitu.

Ćwiczenia na stepperze są zatem bardzo proste. Zasadniczo nie odczuwamy przy nich większego zmęczenia, a efekty treningów są widoczne już po kilku tygodniach. Choć na stepperach ćwiczą głównie panie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestowali w nie również mężczyźni. Na pewno przyniesie im to sporo korzyści.

, , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *