Ćwiczenia na stepperze

Ćwiczenia na brzuch na stepperze

12 lis , 2014  

Zakupu steppera można dokonać w sklepie ze sprzętem sportowym, aby jednak tego dokonać należy wiedzieć, jaki rodzaj wybrać. Dostępne są profesjonalne steppery wraz z uchwytami przeznaczonymi do pracy rąk i mini komputerem, który informuje o szczegółach przeprowadzanego treningu – czas, tętno, spalone kalorie itd. Drugą odmianą są praktycznie takie same modele, a jedynie nie posiadające opisywanego komputera. Do najtańszej odmiany zalicza się mini steppery. Posiadają one jedynie pedały do ćwiczeń. Ostatnim rodzajem będzie dokładnie taka wersja, jak poprzednia z dodatkową możliwością przekręcania tułowia na boki. Właśnie ta cecha steppera ma największy wpływ na ćwiczenie mięśni brzucha.

Rodzaj pracy na stepperze

Zanim zostaną omówione najbardziej interesujące zagadnienia, konieczne jest przedstawienie rodzajów pracy na tym sprzęcie. Dzieli się ona na dwa rodzaje:
1. Wykonywanie długich ruchów – należy skupić się na stałym nacisku pedału i wykonywaniu ruchu aż do samego końca i powrotu ich na górę;
2. Krótkie ruchy – ten wariant polega na skróceniu ruchu do połowy wysokości ustawienia pedałów.

Ćwiczenie brzucha podczas pracy na stepperze

W celu aktywowania mięśni brzucha niezbędne jest zadbanie o prawidłowe ustawienie sylwetki podczas całej aktywności fizycznej. Musi ona być wyprostowana – łopatki ściągnięte, ręce i nogi ugięte, a mięśnie brzucha napięte (izometryczne napięcie). Właśnie w takim wypadku wykonują one największą pracę. Ich pierwotnym i głównym zastosowaniem jest stabilizowanie wyprostowanej postawy ciała, a nie uginanie tułowia (oczywiście wykonywanie treningu opartego o wszelkiego rodzaju brzuszki jest równie ważne).

Całość można rozszerzyć o dodatkowe elementy, jeśli stepper posiada możliwość wykonywania skrętów ciała. Wówczas wtedy odbywać się będzie dodatkowa praca skośnych mięśni brzucha. Trudniejszą odmianą będzie implementacja tego ćwiczenia wraz z hantlami trzymanymi w dłoniach. Najważniejsza w tym wszystkim jest regularność. Powinno wykonywać się taki trening przynajmniej 3 razy w tygodniu z dniem przerwy po ok. 45-60 min. Ten czas odgrywa także bardzo ważną rolę w ćwiczeniach brzucha. W rezultacie mięśnie brzucha stają się co raz bardziej widoczne.

, , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *