Ćwiczenia na bieżni

Po co kupować bieżnię do domu?

11 lip , 2017  

Profesjonalna bieżnia domowa umożliwia nie tylko bieganie, ale jednoczesne wykonywanie wielu innych czynności, takich jak na przykład: czytanie książki, słuchanie muzyki, czy oglądanie ulubionych filmów. Zmienna pogoda, mróz i opady deszczu, mogą bardzo skutecznie zniechęcić do biegania nawet najbardziej zagorzałych zwolenników tego sportu. Zamiast czasochłonnej wyprawy do zatłoczonej siłowni, można skorzystać z dobrodziejstwa domowej bieżni treningowej.

Profesjonalna bieżnia treningowa – dlaczego warto?

Bieganie na bieżni jest zdecydowanie bezpieczniejsze dla stawów niż tradycyjne bieganie na świeżym powietrzu. Nowoczesna bieżnia do biegania doskonale redukuje wszelkie obciążenia, dzięki czemu można uniknąć wielu groźnych urazów i kontuzji. Najlepsze bieżnie od renomowanych producentów, są w stanie zredukować obciążenie nawet do 35%. Bardzo dużą zaletą bieżni do biegania jest również możliwość sprawnego kontrolowania pulsu, dzięki czemu codzienny trening jest nie tylko bardzo efektywny ale przede wszystkim bezpieczny. Nowoczesne bieżnie treningowe posiadają specjalne funkcje, które umożliwiają kontrolę treningu i monitorowanie postępów. Takie dodatki doskonale motywują do treningów. Każda profesjonalna bieżnia treningowa posiada także możliwość ustawienia oporu oraz pochylenia pasa biegowego, dzięki czemu można rewelacyjnie imitować bieganie nie tylko na płaskim terenie.

Największe minusy domowej bieżnie do biegania

Domowe bieżnie do biegania mają sporo zalet, ale pamiętać należy także o tym, że posiadają również kilka minusów. Dla wielu osób największą wadą bieżni domowych będzie bardzo wysoka cena. Dobry jakościowo sprzęt kosztuje od 900 do 1500zł. W powyższym przedziale cenowym, bieżnie można znaleźć między innymi w sklepie ASport.pl. Bieżnie domowe jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są głównie do użytku domowego, ale nie oznacza to wcale, że ich rozmiary są stosunkowo niewielkie. Aby swobodnie korzystać z bieżni do biegania należy wydzielić odpowiednią ilość miejsca w domu, a jak łatwo się domyśleć nie zawsze jest to możliwe. Pamiętać należy także o tym, że niektóre bieżnie są bardzo głośne, dlatego też mogą denerwować pobliskie zwierzęta, czy sąsiadów.

, ,

Ćwiczenia na bieżni

Ćwiczenia odchudzające na bieżni

21 sty , 2016  

Ćwiczenia odchudzające. Nudna sprawa, prawda? Wielu ludzi szybko nudzi się ćwiczeniami na bieżni. Ale głowa do góry, ponieważ istnieje wiele sposobów, aby treningi na bieżni były bardziej ekscytujące i utrzymały Twoje zaangażowanie na optymalnym poziomie. Najważniejsze jest, aby zrobić wszystko, by ćwiczenia sprawiały przyjemność. Jeśli jest to przyjemne, będziesz cieszyć się przed każdym treningiem i nie będziesz mogła doczekać się kolejnego.

Więcej…

, , ,

Ćwiczenia na bieżni,Ćwiczenia na orbitreku

Bieżnia czy orbitrek?

12 paź , 2015  

Orbitreki czekające na sprgnionych ćwiczeń

Pragnąc pozbyć się nadmiernych kilogramów poszukujemy ćwiczenia, które pomogłoby spalić jak najwięcej kalorii. Jest to istotny czynnik decydujący po przyspieszeniu procesu odchudzania, lecz nie jedyny na podstawie którego powinniśmy zdecydować jakiego rodzaju wysiłek fizyczny będzie dla nas najkorzystniejszy. Ćwiczenia na bieżni oraz orbitreku to dwa popularne sposoby na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i oba posiadają swoje specyficzne zalety. To, które z nich okaże się lepsze, uzależnione jest od naszych własnych preferencji oraz ograniczeń.

Więcej…

Ćwiczenia na bieżni

Jak ćwiczyć na bieżni?

5 maj , 2014  

Treningi na bieżni są szczególnie polecane osobom, które uprawiają jogging. Stanowią doskonałą alternatywę dla tego sportu zawsze wtedy, gdy warunki atmosferyczne lub inne czynniki uniemożliwiają nam treningi na świeżym powietrzu. Z bieżni powinny też korzystać wszystkie osoby, które chcą popracować nad swoją kondycją fizyczną. Więcej…

, , , , ,